Otse põhisisu juurde

Laulupeomuuseum ja Vanemuise teater (08.02.23)

LAULUPEOMUUSEUM

7. klass käis Laulupeomuuseumis. Muuseumitunnis “Ärkamisaeg ja seltsid” räägiti rahvuslikust ärkamisajast Eestis ja selle tähtsamatest tegelastest. Ärkamisaegsetest seltsidest räägiti muuseumimajaga seotud seltside näitel. Kuna aega jäi väheks, siis töölehte ei jõudnud õpilased seal täita.

Õpilaste tagasiside.

See oli kasulik, sest ma sain selle teema kohta palju rohkem teada. Meeldis, kuidas giid seda teemat seletas. Meeldis, et muuseumis oli palju pilte. See oli kasulik, sest me saime teada, mis tegid ärkamisaja tegelased meie kultuuri heaks. Giidi jutt oli põhjalik. Väga palju uut ei saanud teada, sest enamustest asjadest on koolis räägitud. Mulle meeldis, kuna giid rääkis huvitavalt ja ta küsis meilt ka küsimusi. Ma oleks veel kuulanud, aga aega jäi väheks. Oli huvitav teada saada, kuidas esimene teater toimis. Muidu oli põnev, aga vahel ei pakkunud huvi. Oleks võinud olla rohkem aega ülemist korrust uurida. Õppekäik oli veidi lühike, aga huvitav. Ma arvan, et see oli kasulik, sest me saime rohkem teada Eesti teatriajaloost. Laulupeomuuseumisse minek oli hea idee, kuid meil oleks võinud olla kordades rohkem aega, et me oleksime saanud rahulikumalt kuulata ja ringi vaadata.

VANEMUISE TEATER


6. ja 8. klass käisid teatriekskursioonil Vanemuise suures majas.
Giid andis ülevaate Eesti vanima teatri ajaloost ja lavastuse valmimise protsessist. Külastasime erinevaid töökodasid. Nägime, kuidas valmivad dekoratsioonid ja rekvisiidid. Saime käia lava taga, laval ning orkestriaugus ning ruumis, kus hoitakse kostüüme, mida enam ei kasutata.

Õpilaste tagasiside.

Mulle meeldis, kui me lava all käisime. Kostüümid olid ägedad. Meeldisid etendustest tehtud fotod, mis olid seinte peal. Mulle ei meeldinud lava all olla. Oli huvitav teada saada, milline teater seest välja näeb. Sain teada, et kui käid teatris etendust vaatamas, näed sa ainult umbes 20% teatri tegelikust suurusest. Kuna mulle ei meeldi teatrid, siis ei pakkunud see mulle väga huvi. Aga samas oli hea käia kohtades, kuhu nn tavainimesed ei satu ja saada natukene teada ka teiste tööst ning sellest, kuidas valmivad lavastused. See ei olnud minu jaoks huvitav, kuna mulle ei meeldi teatrid ega teatrietendused. See oli huvitav, kuna ma ei ole kunagi lava all käinud. Väga põnev oli näha erinevaid ruume, kus valmivad etenduste jaoks kostüümid ja kõik teised kaunistused. See oli huvitav kogemus. Kostüüme oli palju erinevaid ja need olid ilusad. Oleks võinud teisi ruume, kus näitlejad töötavad, ka näidata. Sain teada Vanemuise ajaloost ja seda, milline see hoone vanasti oli. Mulle meeldis eriti lavaalune ruum. Käisime ka kostüümide laenutuses, see oli äge. Nägime, kuidas laval töötajad tööd teevad. Oli tore seal käia. Sain aimu lavatagusest elust. Minu jaoks oli see huvitav õppekäik. Selliseid õppekäike võiks veel teha.
Klassidega käisid kaasas õp M. Ermel, õp Ü. Pihlapson ja õp I. Mõttus (fotode autor). 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Tartu kohtumaja

Mai keskpaigas külastasid 8. ja 9. klass Tartu kohtumaja. Õpilasi võtsid vastu abiprokurör Laura Jõgisoo ja juhtiv prokurör Kairi Kaldoja.  Kuna ühiskonnaõpetuses õpitakse Eesti kohtusüsteemi, siis oli paslik õpitud tarkusi ka päriselt vaatama ja kuulama minna. Kohtumajas anti õpilastele ülevaade Eesti kohtusüsteemist, mis on madalama astme kohus ning mis on kõrgema astme kohus. Selgus, et kõige kõrgem kohus, Riigikohus, asub pealinna asemel hoopis Tartus.  Lisaks kohtusüsteemi tutvustamisele räägiti õpilastele ametitest kohtumajas: kohtunikud, prokurörid, advokaadid jne. Selgus, et nii oluliste ametite õppimiseks tuleb minna ülikooli ja saada vähemalt magistrikraad.  Õppekäigu jooksul räägiti ka kriminaalmenetlustest, toodi näiteid, millega võib kohtusse sattuda. Kuna 8.-9.kl õpilased on vähemalt 14 aastat vanad, siis on nad juba ise oma tegude eest vastutavad ning sellega seoses tuli juttu karistustest, mida nii vanad inimesed tavaliselt kandma peavad. Näiteks on mõne pahateo eest ka

Maanteemuuseum

9. juuni varahommikul vuras Rannu kooli buss I kooliastmega Varbusele maanteemuuseumi poole, et osaleda kooliaasta lõpetuseks KIK-i rahastatud programmis "Inimene, liiklus, transport". Saime ülevaate liikluse ja transpordi mõjust keskkonnale, täitsime praktilisi ülesandeid rühmatöös auto tehnilise passi järgi. Töötoas meisterdasime jalgratta kasutatud õhukummist käepaela. Eriti põnevad olid atraktsioonid, kus sai ise proovida ja katsetada. Erilist põnevust pakkus sõit kardiautodega. Kel taskuraha kaasas oli, tegi oste suveniiripoest.

Kalade määramine ja lahkamine

Jaanuari keskpaigas käisid 8. ja 9. klassi õpilased Järvemuuseumis õppimas kalu. Kalu õpiti tundma nii välimuse järgi, kuid tutvuti ka nende siseelundkonnaga.  Õppepäev algas loenguga kaladest, kus anti ülevaade, millised kalad on, kus nad elavad, kuidas käituvad. Seejärel toimus ekskursioon muuseumis, kus näidati akvaariumites elavaid kalu ja igaühe kohta räägiti, mis kala ta on ja milline on tema eluviis.  Järgnevalt said õpilased ülevaate kalade siseelundkonnast ning seejärel oli aeg neil endil kummikindad kätte ajada ja päris kalu uurima hakata. Esmalt tuli kala väliselt vaadelda ja ära mõõta kala pikkus, tuli uurida kala soomuseid ning binokulaari alt lugeda soomuse peal olevad rõngad ehk niimoodi määrati kala vanus. Lõpuks võisid õpilased kala lõhki lõigata. Kes lõikas ettevaatlikult, et siseelundid jäid terveks, kes rapsis kala rohkem ja sai katkisema tulemuse. Aga kirurgid olid ausad, kaladel leiti üles süda, maks, ujupõis, mari või niisk. Mõni uuris ka kala silma ehituse põhja